Zakrátko maminkou

Přednáška pro všechny budoucí maminky zahrnuje nejen informace o způsobech zavádění příkrmů a vhodných potravinách pro miminko, ale upozorňuje ženy také na stravu, která jim pomůže připravit jejich střeva na porod i na období šestinedělí, kdy se trávení adaptuje na změněné tělesné proporce vlivem těhotenství a porodu. Věnuji se také tomu, jak upravit stravu, aby vaše miminko netrpělo přílišným nadýmáním. 

zdravá rodina

Jídlo – moje vědomá volba

Přednáška přináší posluchači téma jídla v širších souvislostech a usazuje ho do kontextu dnešní doby. Kupujeme opravdu to, co kupovat chceme nebo podléháme reklamě? A je opravdu to, co se tváří jako zdravé, zdraví prospěšné?  Myslíte si, že když má na sobě produkt nálepku ,,česká tradice, že se to vyrábí v Čechách? A co má společného jogurt Dobrá máma s dobrou mámou, kterou chceme všechny pro své děti být? Povídat si budeme nejen o praktikách průmyslového marketingu, ale i o složení potravin a jejich cestě na náš stůl z nejrůznějších koutů světa.

jahodová granola

O jídle se s dětmi (ne)mluví

Jídlo je přirozenou součástí našeho života. Většinou o něm moc nepřemýšlíme a nějak vše okolo jídla funguje. Pak přijdou děti a jídlo se stane tématem. Kašičky/celé kousky, cukr ano/cukr ne, doma nějak/ve škole jinak, scény u jídla, rozpočet na jídlo, kvalita jídla, babičky a sladkůstky, diskuze o jídle s dětmi/prarodiči, jedlík/nejedlík, lepek, mléko, maso ano/ne? atd. Ve všem se zorientujete a vše funguje dál, anebo nefunguje a začne kolotoč, který má v každé rodině jinou podobu. Boje, hádky, vaření různých jídel, pocity nedostatečnosti…

Taky máte někdy pocit, že už vám jde z jídla hlava kolem? Že by bylo možná lepší přestat vše okolo něj řešit?

Mějte jídlo jako téma, ale nenechte si ho přerůst přes hlavu. Pojďme se společně podívat na to, jak v dětech rozvíjet zdravý vztah k jídlu a nezbláznit se z toho. Nebudeme se bavit ani tolik o výživě jako o výchově.

Výživa dětí je téma pro každou maminku

Pusťme děti do kuchyně

Přednáška seznamuje posluchače s vybranými prvky montesorri pedagogiky, které lze aplikovat v kuchyni od nejútlejšího věku dítěte.

Dozvíte se, co vše může dítě v kuchyni dělat a jak, a to od pomoci s přípravou pokrmu po závěrečný úklid. Dotkneme se také tématu stolování, jaké pomůcky mít doma k dispozici pro dítě a jak na přípravu oběda tak, aby vám zároveň neutíkalo dítě i voda z hrnce.

Přihlášení na přednášku

Cena dle individuální dohody dle počtu účastníků a případných ochutnávek 2-5 tis. Kč + cestovné 5 Kč/ km.
 
Rádi byste na moji přednášku, ale nemáte hlídání pro děti?
Napište mi. Pokud budou ke hlídání alespoň tři děti, zajistím, aby o ně bylo na místě postaráno. Hlídání je realizováno za poplatek 150 Kč nad rámec ceny přednášky.
 
Nabídka kurzů a přednášek je průběžně doplňována a měněna dle mých časových možností, sezóny a poptávky.
U všech přednášek je možné domluvit pro uzavřené skupiny individuální místo.
Zde nalezneze informace o tom, jak chráním vaše osobní údaje.
Pripravila jsem pro vas prakticke kurzy