,,Okolo kuchyně… se dějí věci“

Právě si prohlížíte ,,Okolo kuchyně… se dějí věci“

Nikdy jsem nebyla fanda sdílení svých názorů, postojů, významných i méně významných životních událostí a epizodek v internetovém prostoru, ale jak šel čas a spousta mých kamarádů se rozprchla všude možně po republice i světě, vznikla potřeba psát. Kdo se mnou chce být v kontaktu, přečte si článek a když si čas od času zavoláme nebo se vidíme, vědí, jak mi běží čas a nemusím vše z aktuálního dění vyprávět na desetkrát. Postupně přišla i chuť dělit se o poznatky ve výživě, a proto najdete na mém blogu jak články osobní, tak články výživné. Články jsou tříděny do přehledných kategorií a kdo si sem jde pro téma výživy, žádné moje žblepty, postřehy a rozjímání o životě číst nemusí. Naopak kamarádi, kteří toho mají o výživě už dost 😀 , si přečtou, jak se mám. 

Doménu www.okolokuchyne.cz si platím již přes tři roky (jaro 2018), ale až nyní nastal čas začít vkládat články a nechat virtuální kuchyni ožít. Tenkrát jsme se nastěhovali do nového domu. Bylo to měsíc před porodem našeho prvňátka, krabice po stěhování ještě nebyly vybalené a já už patlala na bok lednice tabulovou barvu, abych si mohla vizualizovat svůj nápad pěkně viditelně do prostoru. Unavená po stěhování, v závěru těhotenství, se sluchátky přehrávající Zuzanu Navarovou a šťastná při tvorbě :).

To, co jsem si tenkrát nakreslila, je od dnešního výsledku dost odlišné. Kolo pro mě mělo v té době ještě další významy. Jednak jsem pořád jezdila všude na kole – déšť, nedéšť, těhotná, netěhotná, a jednak jsem byla pravidelným návštěvníkem výborné hradecké kavárny a jejich ,,kolo“ pro mě bylo symbolem pohody http://www.cafenakole.cz (Pokud budete někdy v HK na návštěvě, určitě doporučuji navštívit.)

A proč vlastně OKOLO KUCHYNĚ? Protože tam se u nás odehrávají důležité věci. Když jsem ještě neměla děti, bylo to místo, kde jsme se po práci potkávali s mým mužem a při více či méně společné přípravě večeře jsme si sdělovali dojmy dne. Je to místo, kde se ráno poprvé potkáme, protože každý vstáváme trochu jinak. Je to místo, kde si necháváme vzkazy, protože tam se každý z nás ochomítne během dne nejčastěji a teď, když jsou děti malé je to místo, kde buď vaří se mnou, dávají mi pod nohy nástrahy na hraní z celého domu nebo na ně můžu při vaření koukat z okna do zahrady.

zdravá kuchyně
Za logo vděčím skvělému grafikovi Pavlu Stejskalovi – http://www.vinvinstudio.com

Kuchyně je také místem, které k nám láká jednu návštěvu za druhou a náš dům je živý a otevřený. Živo v domě jsem si přála od dětství a teď se mi můj sen splnil. Kuchyně nás prostě spojuje a dějí se tam velké věci, od malých jídelních drobností, po plánování dovolených – ano, opravdu. Já totiž moc neposedím. Kdo mě zná, ví, že když mám chvíli sedět na gauči, šijí se mnou všichni čerti. A kuchyně je jediným místem, kde je Lukáš ochotný řešit věci, a přesto mě nechat v běhu. Tady pochopil, že žena může dělat víc věcí najednou, včetně naslouchání. V kuchyni nejsem kuchařka, ale královna s vařečkou, která je někdy žezlem, někdy míchačkou, někdy mikrofonem, když si pustím hudbu na plný pecky. Tady mám přehled o chodu naší domácnosti, o dětech, o počasí venku i o životech svých kamarádů, kteří lenoší v obývacím pokoji a já připravuji kávu. Tady je mi dobře, i přesto, že někdy doslova a do písmene okolo kuchyně lítám jak hadr na holi a nevím, co dřív. I to je realita, i to je moje volba – člověk může být okolo kuchyně a v jednom kole, ale sám si tvoří, jak to kolo bude vypadat a jak bude vypadat člověk poté, co z toho pomyslného kola vypadne.

A jak to máte vy? Dějí se okolo vaší kuchyně také věci? Věřím, že si zde najdete to pravé pro vás nebo zjistíte, že vaše místo je jinde. Vše je v pořádku, vše je OK :).

PS: Když si tak projíždím historii vzniku celého svého projektu, stránek atd., uvědomuji si opakovaně jednu věc. Vše, co vám zde nabízím, jsem dělala v různé míře již před narozením Madlenky. Nebýt ale toho, že se jedna z mých nejlepších kamarádek rozhodla při mateřské změnit svojí profesní specializaci z diplomatky na tvůrkyni webů, neměla bych web ještě minimálně dva další roky. Kamčo, máš moje velké veřejné díky, protože bez tebe by web ještě hodně dlouho nebyl. :* https://www.kamweb.cz/

Napsat komentář